Získáme Vám potřebné dotace

Chcete rekonstruovat nebo stavět rodinný dům? Víme, jak dostat dotaci! Garantujeme 100% záruku na získání dotace na váš vysněný domov.

Zájem zákazníků o dotační tituly z programu Nová zelená úsporám stále stoupá. Problematická příprava žádosti s povinnými přílohami našim zákazníkům odpadá, protože ji vyřizujeme za ně. Zajistíme Vám finanční prostředky od Ministerstva životního prostředí na energeticky úsporná opatření nejen u rodinných, ale i bytových domů.

Proč žádat o dotaci s námi?
Neztrácejte čas studováním složitých podmínek pro čerpání dotace, přípravou kompletních podkladů či konzultacemi s odborníky na příslušných pracovištích. Jsme registrovaní specialisté programu Nová zelená úsporám a vyřídíme za Vás dotaci „na klíč“ od A do Z na všechna opatření jako je zateplení, technické systémy, výměna oken či výstavbu pasivního domu. Najdeme pro vás to nejvhodnější řešení a navíc k tomu získáte poradenství EKIS.

Dokážeme Vám získat dotace na tituly:

1. Snížení energetické náročnosti stávajícího rodinného domu

– výměna oken a dveří, zateplení stěn, střechy, stropů a podlah, venkovní stínící techniku a další.

Tři nejčastější otázky zákazníků:
Adéla: Na jakou chybu si mám dát největší pozor v žádosti?
Velice častá chyba, kvůli které je žádost vrácena, je neúplné nebo chybné doložení potřebných příloh k žádosti. Seznam nutných příloh si můžete najít na stránkách www.zelenausporam.cz nebo si ušetřete čas a nechte přípravu žádosti na našem odborníkovi.

Tomáš: Říká se, že po zateplení domu izolací dům přestane dýchat a objeví se v něm plíseň. Je to pravda?
Plísně nejsou problémem zateplení, ale větrání domu. Celou situaci můžete vyřešit rekuperační jednotkou. Ať už vlastní nákup, instalaci a servis rekuperační jednotky nebo výpočet návratnosti Vám zajistí opět odborník z AD stavby.

Petr: Rád bych ušetřil a naprojektoval si vlastní dům?
Spíše Vám doporučujeme oslovit projektanta, který díky svým zkušenostem dokáže ušetřit náklady na výstavbu a poté i následné náklady spojené s provozem domu.

Odborníci z AD staveb pro nás získali rovnou dva dotační tituly. Mohli jsme tak čerpat kotlíkovou dotaci a dotaci z programu Nová zelená úsporám na zateplení a výměnu oken. Moc nám to finančně pomohlo. Bez této firmy by jsme to nezvládli. Ještě jednou děkujeme. 
Paní K. s rodinouKlienti z Vysočiny

2. Výstavbu “pasivního domu”

– rodinného domu s nízkou energetickou náročností, stavbu zelené střechy, využití tepla z odpadních vod.

Jarda: Vyplatí se rekonstruovat starý dům nebo se mám pustit do novostavby?
Nemáme nic proti rekonstrukci staré výstavby, přesto Vám doporučujeme zvolit stavbu nového pasivního domu. Postavte si rovnou pasivní dům, který bude mít měsíční náklady na provoz jen pár korun. Navíc výdaje na technologie v domě pomůže zaplatit Nová zelená úsporám.

3. Efektivní využití zdrojů energií

– solární termické systémy, rekuperace, vytápění tepelným čerpadlem, výměna neekologických kotlů “kotlíková dotace”.

Eva a Pavel: Můžeme požádat o dotaci aniž bychom zateplovali?
Ano. O dotaci můžete požádat třeba jen na solární panely na ohřev užitkové vody nebo na přitápění. Dále pak na výměnu kotle na tuhá paliva nebo na tepelné čerpadlo.

Adam: Dostanu dotace na fotovoltaiku?
Z programu Zelená úsporám aktuálně nelze čerpat dotace na fotovoltaiku.

Irena: Kdo může žádat o kotlíkovou dotaci?
O tento dotační titul může zažádat majitel rodinného domu s kotlem na tuhá paliva a s ručním přikládáním.

Stále jste nedostali odpověď na Vaše otázky spojené s dotacemi? Neztrácejte čas hledáním odpovědí a spojte se s námi pomocí emailu info@adstavby.cz, níže uvedeného kontaktního formuláře nebo nám rovnou zavolejte na telefon 724 319 623, pan Antonín Dosadil Vám rád pomůže.

RD reference – nejčastější dotační tituly:

  • RD – dotační titul “zateplení domů” (fasády, okna, sokle, půdy, atd)
  • RD – dotační titul “tepelné čerpadlo”
  • RD – dotační titul “dešťovka” – retenční nádrže
  • RD – dotační titul “solární panely”
Víte, že musíte mít průkaz energetické náročnosti budov (PENB) pokaždé když:
  • stavíte novou stavbu
  • rekonstruujete větší část budovy – více než 25 % celkové plochy obálky budovy
  • prodáváte dům nebo jeho ucelenou část
  • pronajímáte dům nebo jeho ucelenou část.

Zjistili jste, že máte povinnost zajistit PENB a potřebujete ho rychle? Vyplňte níže uvedený formulář. Následně se s Vámi spojí náš certifikovaný odborník a zcela nezávazně a zdarma poradí a objasní, jak postupovat při pořizování průkazu. Po domluvě Vám PENB zpracuje.